Úvod > O nás > Projekty > Zapojení do programu eTwinning – Partnerství škol v Evropě

Zapojení do programu eTwinning – Partnerství škol v Evropě

Na základě zkušeností z realizace projektu EU Phare CBC byla naše mateřská škola oslovena a pozvána k účasti v projektu programu eTwinning. Program je zaměřen na podporu mezinárodní spolupráce mateřských, základních a středních škol v Evropě. Program podporuje společné projekty dětí a učitelů na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. V rámci získání informací o programu se zástupci mateřské školy zúčastnili odborných seminářů, a to v březnu 2006 v Ostravě semináře na téma „Evropský vzdělávací program Sokrates“. V květnu 2006 jsme v Pardubicích byli účastníky semináře „Využití grantů a projektu na MŠ, ZŠ a SŠ“. Tamtéž jsme prezentovali zkušenosti z přípravy a realizace projektu programu EU Phare CBC na 2. národní konferenci eTwinning.

V současné době je naše mateřská škola zaregistrována do databáze evropských škol.

Ke spolupráci jsme si vybrali mateřskou školu z Polska a Slovenska.

Nově přibyla i partnerská školka ze Shumenu v Bulharsku: Nr 25 Bratya Grimm Kindergarten, se kterou jsme se zapojili do projektu "COMENIUS". V ramci tohoto projektu jsou našimi dalšími partnery další školky z Řecka, Polska a Portugalska.

Certifikát o účasti v projektu Certifikát o účasti v projektu